Clujenii pierd din nou acasa! CSM Oradea revine fantastic dupa pauza si intoarce rezultatul

Dupa meciul pierdut etapa trecuta pe teren propriu in fata campioanei en-titre CSU Ploiesti, U Mobitelco Cluj a fost invinsa si de lidera CSM Oradea cu 84-82, desi a condus cu 17 puncte la pauza. Invingatorii au avut un trio in mare forma: Pesic, 21-Franklin, 17-Dillen, 16, gazdele bazandu-se pe Wright, 15-Bartes, 13-Nikolov, 13. Au castigat si urmatoarele clasate SCM Universitatea Craiova si BC Mures, 82-70 cu Gaz Metan Medias, respectiv 89-83 cu CSU Atlassib Sibiu. Formatia din Banie s-a bazat pe Dzambic, 24 si Dragusin, 22, de la oaspeti remarcandu-se Graham, 15.

Alte rezultate: CSM Bucuresti-Dinamo Bucuresti 101-54, Farul Constanta-BC Miercurea Ciuc 71-87, CSS Giurgiu-BC Timisoara 68-79, Timba Timisoara-CSU Ploiesti 69-102. Partida Energia Rovinari-BCM Universitatea Pitesti se disputa miercuri, de la 19,45. Ultima etapa a turului va avea loc vineri si sambata.

Autor: Radu Levarda (Revista „Sport Revolution”)