VIDEO / Ibrahimovic, tripla in deplasare la Valenciennes! Suedezul a ajuns la cota 17 din tot atatea meciuri in Ligue 1!

Vedeta lui PSG, Zlatan Ibrahimovic a invins-o aproape de unul singur pe Valenciennes, in deplasare, scor 4-0, pe un teren unde nu se impusese nimeni pana acum! In urma infrangerii lui Marseille, pe teren propriu, in fata celor de la Lorient, PSG-ul a urcat pe loc doi in clasament, la doua puncte fata de liderul Lyon, care are un joc mai putin disputat.

Suedezul si-a inceput recitalul in minutul 28, cand a pus latul la o minge venita de la argentianul Lavezzi. Imediat dupa pauza, in minutul 49, Pastore a tras puternic si l-a fortat pe Nicolas Penneteau sa respinga in piciorul lui Ibra, care nu a iertat. Suedezul a semnat tripla patru minute mai tarziu si si-a trecut in cont cea de-a 17 reusita in cele 17 etape disputate din acest sezon.

Scorul final, 4-0, a fost stabilit de Lavezzi, marcator si in etapa trecuta, contra lui Evian, iar elevii lui Carlo Ancelotti isi consolideaza pozitia secunda in clasament!