FINAL / Viitorul Constanta – Concordia Chiajna 1-1. Aceeasi remiza ca si in meciul tur

Viitorul Constanta si Concordia Chiajna au incheiat penultima etapa de dinaintea pauzei de sezon cu o remiza identica cu cea din turul campionatului, scor 1-1.

Mult mai motivati in prima repriza, ilfovenii au controlat ostilitatile inca din minutul 4′ prin golul lui Pana, al carui gol a fost inscris insa din offside.

In ciuda numeroaselor ocazii pe care si le-au creat ulterior, elevii lui Ilie Stan nu au reusit sa se desprinda pana la sfarsitul primului mitan, iar din a doua repriza, balanta puterii s-a inclinat treptat in favoarea gazdelor.

Iancu a deschis egalarea in minutul 59, iar Constantenii au incercat din toate rasputerile sa-si adjudece cea de a cincea victorie a sezonului. In zadar insa. Paradele lui Cobrea si penalty-ul refuzat de Teo Craciunescu la un hent comis de Ghionea a lasat tabela de marcaj nemodificata pana la fluierul final.

Vezi cum s-a  desfasurat meciul:

93′ Simion este in offside.

92′ Dica iese, intra Alin Carstocea.

92′ Wellington este inlocuit de Valentin Simion.

90′ Se acorda 3 minute de prelungire.

89′ Popvic suteaza direct in zid din lovitura libera.

88′ Putanu vede al doilea cartonas galben si este eliminat.

85′ O noua parada a lui Cobrea salveaza poarta ilfovenilor.

83′ Silviu Pana este inlocuit de Ibric.

81′ Ocazie uriasa pentru Viitorul ! Alibec a primit o centrarea in fata portii adverse, dar reluarea sa a fost respinsa din plonjon de Cobrea.

75′ Balasa nu mai poate continua si este inlocuit de Herea.

75′ Iancu primeste mingea in care, dar sutul sau in diagonala nu prinde cadrul portii adverse.

72′ Viitorul Constanta obtine primul corner al meciului, dupa o centrare din lovitura libera. Balasa se resimte in urma duelului petnru balon.

69′ Benzar vede cartonasul galben dupa un fault tare.

66′ Ghionea vede cartonasul galben dupa un fault din spate asupra lui Chitu.

60′ Putanu vede cartonasul galben dupa un fault la Wellington.

59′ GOOOOOOOOOOOOOL Viitorul! Alibec speculeaza o greseala in lant in apararea Concordiei si inscrie din foarfeca peste Cobrea.

57′ Iancu suteaza de la distanta, insa mingeatrece peste poarta.

56′ Chitu suteaza in careu, iar Ghionea comite hent in prorpia suprafata de pedeapsa.. Arbitrul putea acorda penalty.

56′  Pana suteaza slab din lovitura libera, iar mingea ajunge direct in bratele lui Buzbuchi.

55′ Ilie Stan a revenit pe banca tehnica a echipei sale, ceea ce inseamna ca „eliminarea” sa din primul mitan a fost doar o neintelegere.

53′ Joc lipsit de ritm al celor doua echipe in primele minute ale reprize secunde.

46′ La pauza, Lazar a fost inlocuit de Vastag.

46′ S-a reluat partida.

PAUZA

43′ Ocazie mare pentru Viitorul! Alibec primeste o pasa eleganta in careu, de la Dica, insa sutul trece la o palma de bara din dreapta a Concordiei.

41′ Lazar vede cartonasul galben.

35′ Concordia trece din nou pe langa golul desprinderii.

32′ Executia lui Dica este respinsa de Pana din careu.

31′ Belu vede un cartonas galben dupa un fault asupra lui Alibec in flancul stang al careului constantean.

29′ Jocul celor doua echipe s-a fragmentat treptat in a doua jumatatea a partidei, cele doua echipe ajungand tot mai greu in preajma careului advers.

23′ In urma unor dispute verbale cu arbitrul Teo Craciunescu, antrenorul Concordiei, Ilie Stan, este trimis in tribune.

22′ Ocazie mare pentru Concordia! Zuluf scapa in dreapta, singur cu Buzbuchi, dar sutul in diagonala nu prinde cadrul portii.

18′ Leca suteaza slab din intoarcere si nu reuseste sa trimita mingea spre poarta din mijlocul careului advers.

15′ Iancu centreaza din flancul drept, iar mingea trece periculos prin fata portii lui Cocbrea, dar niciun jucatorul al Viitorului nu apare la reluare.

8′ Wellington suteaza de la distanta, iar Buzbuchi, iesit din poarta, respinge din plonjon.

6′ Iancu bate o lovitura libera de la 23 de metri, din stanga. Centrarea ajunge in careul advers, dar reluarea lui Dica trimite mingea peste transversala.

4′ GOOOOOOOOOOOOOOL Concordia! Belu suteaza de la 25 de metri, iar mingea ricoseaza din transversala pana la Pana care inscrie din a doua incercare. Reluarile arata ca golul a fost marcat din pozitie de offside.

1′  A inceput meciul.

VIITORUL: Buzbuchi – Balasa, Putanu, Larie, Toşca – Lazar, Benzar – G. Iancu, N. Dica, Chitu – Alibec
Antrenor: Catalin Anghel

CONCORDIA: Cobrea – Belu, Ghionea, Leca, Bambara – Paraschiv, Ispir – Popovici, S. Pana, Zuluf – Welington
Antrenor: Ilie Stan

Meciul va incepe la ora 18.00, fiind transmis in direct la Digi Sport 1. Biletele costa 15 lei la tribuna I si 10 lei la tribuna a II-a. Tichetele se pot gasi in ziua meciului, intre orele 12.00 si 19.00, la casa de la tribuna oficiala a stadionului „Farul”, iar intre orele 16.00 si 19.00 la casele de bilete de pe strada Ion Andreescu. Spectatorii care au intrat la partida cu Dinamo cu bilet, au acum acces gratuit, pe baza acelui tichet.