Jucatorii Rapidului, deprimati in pragul sarbatorilor: „Suntem suparati, derutati, fara niciun orizont”

Mijlocasul Rapidului, Ovidiu Herea s-a aratat devastat dupa infrangerea suferita de echipa sa pe terenu propriu, cu Otelul, scor 2-3. Marcatorul priumului gol al meciului a spus abia stapanindu-si lacrimile ca situatia clubului este in continuare incerta si jucatorilor nu le ramane decat sa spere la zile mai bune.

„Din pacate, trecem printr-o perioada neagra. Nici norocul nu mai este de partea noastra, in timp ce adversarii nostri marcheaza din orice ocazie. Am mai pierdut un meci si este din ce in ce mai rau.

Nu stiu ce sa va intampla cu noi, desi eu sper sa ne revenim. Odata si odata, trebuie sa castigam si noi. Sunt convins ca vom redeveni ce-am fost”, a declarat Herea la DigiSport.

In ciuda restantelor salariale mari pe care clubul le are fata de fotbalsitii sai, nimeni din conducere nu a incercat sa stea la discutii cu jucatorii care se tem ca ar putea intra in pauza de iarna fara niciun ban primit.

„Nu stiu, sper ca situatia sa se rezolve in pauza de iarna, pentru ca avem si noi familii si nu stiu cat mai putem suporta toata aceasta tensiune. Adevarat ca mi-am depus memoriu la Liga, dar el poate fi retras oricand.

Problema este ca nimeni din conducerea clubului n-a stat de vorba cu noi, nici George Copos, nici nimeni. Nu credeam vreodata ca vom ajunge aici. Suntem suparati, derutati, fara niciun orizont. N-am inteles nimic din procesul cu insolventa. Astept ca cineva din conducere sa vina sa ne explice”, a mai spus Herea.

sursa foto: sport.ro