Dan Petrescu este de neoprit in Rusia! Dinamo Moscova, intr-o ascensiune continua in prima liga rusa

Dan Petrescu a confirmat din nou in campionatul Rusiei reusind sa-si conduca elevii spre cea de a cincea victorie consecutiva. Dinamo Moscova s-a impus, asadar, in fata celor de la Terek Groznii, cu scorul de 2-1.

Succesul obtinut de moscoviti in cea de a 19-a etapa din prima liga rusa aduce Dinamo pe locul 8 in casament, la doar doua puncte de o pozitie ce i-ar permite prezenta in cupele euroepene.

Germanul Kevin Kuranyi a fost eroul „politistilor”, duminica, marcand ambele goluri ale formatiei conduse de Dan Petrescu, in minutele 12 si 66, in timp ce pentru gazde a isncris Ailton(’64).

Internationarul roman Adrian Ropotan s-a aflat si el pe teren in adoa parte a meciului, fiind introdus pe teren in minutul 68, la scurt timp dupa marcarea ultimului gol al meciului.

Este de notat faptul ca Dan Petrescu a preluat banca tehnica a lui Dinamo Moscova  dupa cea de a patra etapa a campionatului rus, intr-un moment in care echipa se afla pe ultimul loc al clasamentului.