EXCLUSIV / Ioan Horoba: „Daca ii strangi putin cu usa, jucatorii obtin rezultate!”

Gaz Metan Medias a remizat, 1-1, pe terenul celor de la Pandurii. A fost o remiza norocoasa a mediesenilor, care au reusit golul egalizator in ultimele minute ale meciului, in urma autogolului lui Rusu.
Presedintele Gazului, Ioan Horoba a declarat, in exclusivitate la Sport Total FM, ca echipa sa a demostrat ca nu merita sa fie in zona locurilor retrogradabile. Acesta spera ca echipa sa sa obtina toate punctele in meciul cu Gloria, pentru a avea o pauza de iarna linistita.

Prin meciul de aseara, am demostrat ca nu meritam sa ne batem pentru retrogradare. Daca nu pierdeam atatea puncte in toamna, ne luptam pentru podium. Dar e bine ca jucatorii s-au trezit pe final si sper ca vineri sa luam trei puncte cu Bistrita si sa ne pregatim in liniste la iarna„, a declarat acesta, in emisiunea „Liga de Weekend”.

Acesta a mai declarat ca obiectivul echipei ramane neschimbat si anume clasarea pe locul sapte al clasamentului.

In general am avut un parcurs neasteptat de slab. Obiectivul ramane acelasi ca la inceputul campionatului, locul sapte. Probabil vor veni si jucatori, dar vor si  pleca doi-trei fotbalisti. O sa va spun la finalul etapei cine va pleca„, a incheiat Horoba.