FINAL / Pandurii Tg.Jiu – Gaz Metan Medias 1-1. Mediasul scoate un punct in minutele de prelungiri printr-un autogol!

Vineri, 7 decembrie, Pandurii Tg. Jiu au primit, pe teren propriu, vizita celor de la Gaz Metan Medias, in cel de-al doilea meci al zilei, partida contand pentru etapa a XIX-a a Ligii 1.

Gorjenii au ratat sansa de a egala Astra, ocupanta locului doi in clasament, fiind egalati in minutele de prelungi, Rusu inscriindu-si in proprie poarta printr-o deviere nefericita. Capitanul Viera deschisese scorul in prima repriza.

FINAL

’90+2 GOOOLL GAZ METAN! Zaharia a reluat cu capul o centrare de pe stanga, mingea s-a lovit de Rusu in fata portii si Mingote este batut. Autogol!!

’90 Boutadnjine intra in locul lui Maxim la gazde.

’81 Un final de meci in care mediesenii domina, fiind prezenti mai mult in preajma careului gorjean

’80 O mingea trimisa de Radut cu mult efect spre vinclu, insa la o palma de poarta.

’78 Calin Cristea intra in locul lui Voiculet, iar Dan Roman intra in locul lui Llullaku.

’71 Eric centreaza de pe stanga, Bawab se inalta in 7 metri, dar trimite cu capul pe langa bara din dreapta.

’66 Bawab primeste de la Breeveld, in pozitie centrala, trage din careu, dar mingea trece alaturi.

’62 Cartonas galben primit de Zaharia

’57 Eric trage, din lovitura libera, de la 25 de metri, iar Mingote scoate senzational de la vinclu

’54 Alexandru Vlad vede galbenul

’54 OCAZIE GAZ METAN! Eric scapa singur ,in stanga careului, il dribleaza si pe Mingote, dar apoi scapa mingea pe langa poarta.

’48 Ungurusan vede galben pentru fault din spate.

’46 A mai intrat si Zaharia in locul lui Avram

’46 Vali Negru este inlocuit cu Bawab

’46 Matulevicius intra in locul lui Lemnaru.

PAUZA

’35 Sutul lui Breeveld, pe jos, trece putin pa langa poarta lui Mingote.

’27 GOOOLL PANDURII! Capitanul Viera deschide scorul dupa ce a reluat cu latul o centrare, din lovitura libera, a lui Maxim!

’23 OCAZIE PANDURII! Voiculet suteaza puternic dupa ce Plesca respinsese sutul lui Radut, apoi un alt sut il pune la incercare pe portarul gazarilor, dar pana la urma se acorda offside.

’18 OCAZIE PANDURII! Alexandru Vlad centreaza la intalnire pentru Radut, care, lansat din spate, trimite cu capul, dar pe langa poarta!

’10 Buzean centreaza in diagonala pentru Llullaku, dar acesta ajunge prea tarziu la minge.

‘4 Faza prelungita de atac a gazdelor, mingea ajunge in fata portii, unde Maxim si Lemnaru amana sutul.

‘1 Inceputul meciului

Echipele probabile:

PANDURII: Mingote – Ungurusan, O.Viera, Mamele, Al.Vlad – Nistor, Radut, Voiculet – Al.Maxim, Matulevicius, C.Cristea
Antrenor: Petre Grigoras

GAZ METAN: Plesca – Trtovac, Frasinescu, Muth, Buzean – Breeveld, Tahar – R.Avram, Eric, Llullaku – Bawab
Antrenor: Cristian Pustai

Meciul va fi transmis in direct pe DigiSport 1 si va putea fi urmarit in format liveTEXT pe www.sptfm.ro.