Grigoras: „Avem nevoie de cel putin patru transferuri ca sa ne putem bate pentru un loc de Europa”

Tehnicianul gorjenilor, Petre Grigoras s-a declarat multumit de evolutia echipei, doar in prima repriza, atunci cand elevii sai au si marcat prin capitanul Viera. Oaspetii au egalat in minutele de prelungiri, printr-un autogol, insa ,cu fair-play-ul cu care ne-a obisnuit, Grigoras a spus ca mediesenii meritau sa egaleze, chiar mai repede.

A fost un joc tensionat, cu o prima repriza a noastra si a doua a Gazului. Cred ca si meritau sa dea un gol mai devreme, dar este iritant sa ratezi victoria din cauza unui autogol în ultima secunda„, a spus Grigoras, la Digi Sport.

Echipa gorjeana se afla in scadere de forma, aflandu-se la al doilea egal consecutiv, dar Grigoras da vina pe lipsa de experinta si lipsa mai multor jucatori de baza, fiind de parere ca este mare nevoie de 4-5 transferuri pentru ca echipa sa se poata bata la un loc de Liga Europa.

In tot acest sezon, ne-am axat doar pe un nucleu de 12-13 jucatori, care nu sunt la un nivel ridicat din punct de vedere al experientei. N-am avut solutii ca sa mai schimb macar trei-patru dintre ei. Dar, nu este vorba despre relaxare aici. Oricum, toti cei din Targu Jiu trebuie sa fie mândri ca au o asemenea echipa.

Cu acest lot, in proportie de 99% n-avem nicio sansa. Doar daca vom face patru-cinci transferuri putem spune ca avem sanse sa ne luptam pentru un loc de Europa League„, a incheiat Grig, pentru DigiSport.