VIDEO – Messi, aproape de o accidentare grava! Starul Barcelonei mai poate lupta pentru doborarea recordului lui Muller

Barcelona a terminat la egalitate, 0-0, partida de pe Camp Nou, cu Benfica, din grupa G a Ligii Campionilor. Lionel Messi, intrat in teren in minutul 58, i-a tinut cu sufletul la gura pe fani catalani. In minutul 85 al meciului, argentinianul a incercat un dribling in fata portarului Benficai, dar acesta i-a prins piciorul in pamant. Starul Barcei s-a prabusit la pamant si a fost scos pe targa de pe teren. S-a pus problema ca nu va mai putea juca in anul 2012, ratand sansa de a depasi recordul lui Gerd Muller. In umra testelor efectuate s-a stabilit ca accidentarea nu este grava, Messi suferind doar o contuzie.
Acesta poate reveni astfel in urmatorul meci al Barcelonei, cu Betis, putand lupta inca pentru doborarea recordului de goluri marcat intr-un an calendaristic.