Paulo Sergio: „Golul Astrei, din ofsaid, a schimbat total jocul”! Antrenorul CFR-ului acuza arbitrajul din meciul cu Astra

CFR Cluj a pierdut vineri seara, pe tern propriu, meciul sustinut in compania Astrei Giurgiu. Echipa patronata de Ioan Niculae s-a impus cu 2-0. Antrenorul gazdelor, Paulo Sergio a declarat ca echipa sa a fost clar dezavantajata de arbitri, golul marcat din ofsaid de giurgiuveni schimband total soarta jocului. Acesta a mai spus ca este multumit de jocul echipei si isi asuma vina pentru acest rezultat.

Cred ca noi am facut o prima repriza rezonabila in prima repriza, am avut ceva ocazii de gol, dar n-am fost suficient de agresivi. Apoi, golul Astrei, din ofsaid, a schimbat total jocul si ne-a fost tot mai greu. Si penalty-ul din repriza a doua a afectat rezultatul final.

Echipa noastra joacă din ce in ce mai bine, este în crestere de la meci la meci, suntem in ascensiune, dar greseala arbitrului ne-a fost fatala. Sigur ne vom mai imbunatati jocul, dar este si dificil sa jucam din trei in trei zile. Cat despre atitudinea jucatorilor mei, nu comentez. Eu sunt vinovat pentru acest rezultat. Ce vorbesc in vestiar cu baietii, e doar treaba mea“, a declarat acesta la finalul meciului, pentru Digi Sport.