Handbal masculin – Liga Campionilor / HCM ramane pe ultima pozitie in clasamentul grupei dupa ce a pierdut in fata lui Atletico Madrid, scor 23-28!

HCM avea nevoie de o victorie, joi seara, impotriva finalistei Ligii Campionilor din sezonul trecut, Atletico Madrid, dar spaniolii s-au impus la o diferenta de 5 goluri si o tine pe HCM pe ultima pozitie in grupa!

Dupa succesul cu Celje Lasko, HCM Constanta a inceput bine si confruntarea cu madrilenii ai a intrat cu avantaj de un gol la cabine. In repriza a doua constantenii s-au distantat chiar si la 5 goluri, dar spaniolii au revenit incredibil si au egalat la 19, pentru ca in ultimele minute sa se desprinda si sa castige cu 28-23!

Marcatori

HCM Constanta: Humet 5, Buricea 4, Val Sancho 4, Cutura 3, Toma 3, Angelovski 2, Dragicevici 2.

Atletico: Lazarov 9, Markussen 8, Aguinagalde 4, Masachs 3, Canellas 2, Parrondo 1, Jurkiewics 1

6. HCM Constanţa 4 1 0 3 94-124 2p

Primele patru clasate din fiecare dintre cele patru grupe se vor califica in faza optimilor de finala.