EXCLUSIV / Comisia de Etica a FRF s-a autosesizat in legatura cu reactia avuta de antrenorul Nicolae Manea in pauza meciului Gloria – Pandurii din etapa a XI-a!

La pauza meciului dintre Gloria Bistrita si Pandurii Targu Jiu, din etapa a XI-a, incheiata cu victoria gorjenilor, scor 1-3, antrenorul Nicolae Manea a avut o iesire nervoasa, dupa ce a vazut pe inregistrare ca primul gol marcat de Radut a fost dintr-o pozitie clara de aut de poarta.

Arbitrul Marius Bocaneala l-a trimis in tribuna pe tehnician, care s-a enervat si mai tare, aruncand pe teren cu o targa aflata langa banca de rezerve! Manea a refuzat apoi sa paraseasca terenul, insa pana la urma capitanul bistritenilor a intervenit si l-a convins pe Manea sa urce in tribuna, iar repriza a doua a putut incepe, dar cu sase minute intarziere.

Conform surselor Sport Total FM, Comisia de Etica a FRF s-a autosesizat in acest caz si, daca lucrurile chiar asa stau, Nicolae Manea ar putea primi o amenda si cateva etape de supendare pentru comportament indecent!

Infiintata la cererea sefului FRF, Mircea Sandu, Comisia de Etica a FRF s-a infiintat in august 2011 si are in componenta pe avocatul Gabriel Zbarcea, academicianul Razvan Theodorescu, fostul antrenor Anghel Iordanescu, cantaretul Dan Bittman si jurnalistul Razvan Ioan Boanchis.

Interesant este ca aceasta comisie nu s-a mai intrunit niciodata de atunci!