In sfarsit, CFR-ul are „treinador”! Paszkany l-a confirmat pe Paulo Sergio Brito ca fiind noul tehnician, cel putin pana la vara!

Finantatorul CFR-ului, Arpad Paszkany a confirmat faptul ca portughezul Paulo Sergio Brito este noul antrenor al campioanei Romaniei, cel putin pana la finele sezonului! Brito este liber de contract, insa de la inceputul lunii iunie, renuntand la carma echipei Hearts, desi cu cateva zile inainte castigase Cupa Scotiei!

Ne-am inteles, Paulo Sergio este antrenorul echipei noastre pana cel putin la finele sezonului 2012-2013. Nu este nicio indoiala. Maine (n.r. marti) va conduce primul antrenament al echipei si daca reusim in timp util sa-i inregistram contractul, va sta pe banca chiar de la meciul de Cupa de miercuri.

Am spus de la bun inceput ca nu ne grabim. Am vrut sa alegem un antrenor in care sa credem ca este cel mai bun ca si conceptie, ca mod de gestionare a echipei si ca si cunostinte pe care le are despre echipa noastra. Am spus ca pana cel tarziu luni vom avea antrenor si asa s-a si intamplat.

Paulo Sergio are o carte de vizita care il plaseaza pe locul 1 in tot ce inseamna antrenori straini in campionatul nostru. A jucat un sfert de finala cu Sporting in Europa League, a castigat o Cupa in Scotia si a antrenat 3 sau 4 echipe din prima liga portugheza. Are experienta mare si este la o varsta la care practic incepe sa intre in liga mare a antrenorilor„, a declarat Paszkany la Digi Sport.

Paulo Sergio Bento Brito, 44 de ani a mai antrenat in cariera sa formatiile Olhanense, Santa Clara, Beira-Mar, Pacos Fereira, Vitoria Guimaraes, Sporting Lisabona si Hearts.

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj3421
2FCSB3221
3CS U Craiova3021
4FC Viitorul232-1
5Astra Giurgiu221-1
6CSM Poli Iasi201-1
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti2313
2FC Botosani2110
3FC Voluntari1821
4Concordia Chiajna152-1
5ACS Poli Timisoara142-2
6OSK Sf Gheorghe1220
7Gaz Metan Medias112-2
8Juventus Bucuresti1021