VIDEO / Sapunaru a inscris golul victoriei pentru echipa sa in meciul Real Zaragoza – FC Sevilla 2-1

Cristi Sapunaru a reusit sa scrie pentru  Real Zaragoza, in meciul castigat in fata lui FC Sevilla, cu scorul de 2-1. Fundasul roman a marcat cel de-al doilea gol al echipei sale in ultimul minut al reprize sale, aducand o victorie foarte importanta pentru echipa din regiunea catalana, Aragon.

Scorul partidei a fost deschis de Helder Postiga, in minutul ’36, dar reusita fostului rapidist avea sa vina 10 minute mai tarziu. Dupa o centrare de la 30 de metri executata de Victor Rodriguez, Sapunaru s-a inaltat in careu mic si a reluat cu capul peste portarul Sevillei.

Zaragoza s-a intors la vestiare cu un avantaj confortabil, insa in mitanul secund, echipa lui Sapunaru nu a mai stralucit ca in prima parte a meciului, fundasul roman primind si un cartonas galben in minutul 61′.

FC Sevilla a redus diferenta, prin Gary Medel, in minutul 70, dar pana la fluierul final, catalanii au reusit sa mentina diferenta minima si sa-si adjudece toate cele trei puncte puse in joc.