Dupa ce a facut praf meciul Romaniei cu Olanda, arbitrul Craig Thomson a mai suparat un tricolor! Scotianul i-a scos peri albi lui Razvan Lucescu

Dupa ce a avut o evolutie slaba in meciul de la Bucuresti, dintre Romania si Olanda, arbitrul scotian a reusit sa il scoata din sarite si pe fostul selectioner, Razvan Lucescu.
Thompson a fost delegat sa conduca derby-ul etapei a cincea din Qatar, dntre Al-Sadd si El Jaish. Echipa antrenata de Razvan Lucescu, El Jaish, a reusit sa dechida scorul in minutul 15, dar s-a vazut egalata inainte de pauza. In repriza a doua, arbitrul scotian a comis-o din nou. A acordat un penalty inexistent la o cadere in careu a fostei legende a Realului, Raul. In final s-a terminat 3-1 pentru  liderul campionatului, Al-Sadd.

Jucatorii mei n-au nici o vina pentru aceasta infrangere. Al-Sadd a primit un penalty care nu se poate numi penalty. Acolo s-a rupt echilibrul meciului. Nu e prima data cand platim pentru astfel de greseli.
Am fost dezavantajati si etapa trecuta, cand ne-a fost anulat un gol perfect valabil in partida pe care am pierdut-o cu Al-Gharafa. In ambele cazuri erorile de arbitraj au influentat rezultatul„, a declarat Lucescu pentru site-ul oficial al clubului.