Oltchim isi adjudeca cea de-a treia victorie din grupele Ligii Campionilor din tot atatea posibile si este liderul absolut al clasamentului!

Oltchim a castigat cel de-al treilea meci din cadrul grupelor Champins League la handbal feminin, invingand in deplasare Randers HK, scor 24-20.

Intr-o forma extrem de buna, valcencele au dominat copios prima partida, insa in apropierea fluierului de pauza, Oltchimul a scazut ritmul, iar danezele au intrat la vestiare cu un handicap de doar doua goluri, scor 11-9.

Inceptul reprizei secunde a aratat extrem de diferit fata de ce se petrecuse pana atunci. Jucatoare lui Rander au tinut timp de 10 minute in sah Oltchimul, marcand 5 goluri fara a le permite adversarelor sa isi majoreze punctajul. Conduse cu 14-11, antrenorul Oltchimului, Jakob Vestergaard cere time-out si-si remonteaza elevele. Dupa revenirea pe teren, valcencele preiau din nou controlul jocului si de data aceasta inscriu ele 7 goluri consecutive. Diferenta de patru goluri a fost conservata pana la sfarsitul partidei, desi jucatoarele lui Randers au fortat pana in ultima secunda o noua rasturnare de situatie.

sursa foto: antena3.ro