FINAL – Etapa a XIII-a, Concordia Chiajna – Rapid Bucuresti 0-0. Meci „mort” intre doua echipe cu un joc modest

Concordia si Rapid au remizat, sambata, la scor albv, dupa 90 de minute in care giulestenii s-au chinuit sa reinvie spirtul sportului „rege” fara succes insa. CEle doua echipe au impartit punctele „frateste”, astfel ca tot impreuna au cazut spre locurile  9 si 10 ale clasamentului, amandoua cu 19 puncte adunate in 13 meciuri,.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

FINAL

87′ Ocazie uriasa a rapidistilor! Surdu suteza in bara cu o executie din interiorul careului.

82′ Bilasco il inlocuieste pe Ionita.

78′ Cretu vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Surdu.

77′ Florin Ilie il inclouieste pe Wellington.

73′ Milisavljevic suteaza din latral stanga, dar mingea se loveste de Surdu si iese in afara terenului.

71′ Surdu intra, iese Codrea.

71′ Damian este inlocuit cu Cretu.

70′ Herea priemste o centrare de la Oros, aflat inbanda dreapta, dar reluarea trimite mingea in bratele lui Nita.

66′ Ionita comite hent si este avertizat.

63′ Valentin Simon primeste direct cartonasul rosu pentru o talpa pe glezna aplicata lui Bozovic.

61′ Pavlovic vede cartonasul galben pentru un fault cois la centrul terenului.

56′ Purece ese inlcouit cu Simion.

55′ Acelasi Milisavljevic suteaza de pe stanga, Dar Nita retine fara efort.

50′ Milisavljievic centreaza de pe stanga, mingea trece prin fata portii adverse, dar Grigorie nu reuseste sa ajunga la timp epntru deviere.

46′ S-a reluat meciul.

PAUZA

39′ Codrea primeste cartonasul galben.

37′ Ocazie mare pentru Rapid! Herea centreaza de pe dreapta pentru Bozovic, care reia cu capul in bara.

28′ Serediuc intra cu talpa la Oros si vede cartoansul galben.

26′ Rapid bate un corner prin Grigorie. mingea ajunge in cele din urma la Nita.

20′ Damian este avertizat pentru un fault asupra lui Milisavljevic.

16′ Nita retina fara emotii un sut-lob al lui Ionita.

13′ Stefan Grigorie ii paseaza  aceluiasi Herea, care de data aceasta reuseste preluarea, dar suteaza alaturi.

11′ Herea este servit in careul advers, dar acesta rateaza preluarea.

5′ Rapidul incepe meciul cu un joc extrem de ofensiv. Bozovic centreaza n care, dar mingea este respinsa in corner, insa giulestenii nu reusesc sa profite de repunerea de la coltul terenului.

1′ A inceput partida

CONCORDIA: Nita – Belu, Ghionea, Damian, Leca – Pana – Purece, Ispir, Popovic, Serediuc – Wellington

RAPID: Pecanha – Oros, Abrudan, Glauber, Bozovic – Codrea, Pavlovic, Milisavljevic – Herea, Ionita, Grigorie