FINAL – Etapa a XIII-a / Ceahlaul Piatra Neamt – Dinamo Bucuresti 0-0. Nimic la nimic, dupa un meci cu doar doua ocazii de gol

Dinamo a remizat la Piatra Neamt, cu Ceahlaul, dupa un meci extrem de monoton, incare cele doua echipe au fost arareori periculoase in careul advers. Fara nicio ocazie in prima repriza, formatiile s-au intors la vestiare cu 5 galbene „la purtator”, 2 pentru gazde, 3 pentru oaspeti.

Repriza secunda a fost doar cu putin mai animata decat prima, insa golul a intarziat sa vina.

Daca moldovenii se pot multumi cu punctul obtinut, dinamovistii au toate motivele sa fie deceptionati, victoria cu Rapidul din etapa trecuta fiind considerat un moment de revenire a echipei antrenate de Dario Bonetti.

Vezi cum s-a desfasurat partida:

FINAL

91′ Issa Ba vede cartonasul galben pentru un fault din spate.

84′ Stana primeste o minge deviata in careul advers, dar este deposedat.

81′ Achim il inlocuieste pe Tolimir.

80′ Ocazie mare pentru Ceahlaul! Cosntantinescu patrunde incareu, in zona centrala, suteaza din alergare de la 20 de metri, insa mingea trece  pe langa bara din stanga.

75′ Andrei Cristea il inlocuieste pe Cosmin Matei.

75′ Alvarez este accidentat si se retrage dincolo de amrginea terenului. Reintra pe teren fara permisiunea arbitrului si vede cartonasul galben.

68′ Stratila intra in locul lui Curtean.

67′ Barna este inlocuit cu Rusu.

63′ Dinamovistii lovesc din nou bara! Alexe incearca sa suteze spre coltul scurt, insa butul din dreapta se opune golului.

57′ Badescu il inlocuieste pe Chitosca.

57′ Catalin Munteanu centreaza in careu din lovitura libera, dar Miron retine.

56′ Daniel Barna priemste cartonasul galben.

49′ OCAZIE MARE PENTRU DINAMO! Alvarez suteaza din careu, dar mingea sterpeleste transversala si iese in afara terenului.

46′ Se reia partida. Tucudean a fost inlcouit cu Issa Ba la intrarea in teren.

PAUZA

44′ Nikol Tolimir vede si el galben.

41′ Cosmin Matei vede galben pentru proteste.

37′ Constantinescu este avertizat.

35′ Tucudean se desprinde pentru a intercepta o centrare in flancul stang, dar este in offside.

26′ Tucudean priemste cartonasul galben dupa un contct cu Mohamed.

19′ Constantinescu este in offside.

13′ Tucudean patrunde prin stanga careului advers si suteaza la coltul scurt. dar Miron este la post.

6′ Golubovic reia spectaculos, din intoarcere, dar mingea trece peste transversala.

4′ Curtean vede catroanusl galben inca de al inceputul partidei.

1′ A inceput meciul.

Ceahlaul: Miron – Moreno, Ichim, Mohamed, Barna – Monroy, Chitoasca, Tolimir, Stana – Constantinescu – Golubovic

Dinamo: Balgradean – Rus, Luchin, Grigore, Pulhac – Catalin Munteanu – Alvarez, Curtean, Matei, Alexe – Tucudea,