EXCLUSIV / Mugur Porumbacu critica prestatia „centralului” la partida cu Sportul: „La pauza, a fost amenintat de Vasile Siman, iar in repriza secunda le-a dat penalti si ne-a eliminat doi jucatori!”

Cu toate ca echipa pe care o conduce, CS Otopeni a invins liderul Seriei I, Sportul Studentesc, scor 2-1, presedintele Mugur Porumbacu s-a aratat foarte dezamagit de prestatia arbitrului central, Adrian Comanescu, cel care a facut praf partida in repriza secunda, asta dupa ce, la pauza, actionarul „studentilor”, Vasile Siman a intrat la vestiare amenintandu-l ca daca va continua sa arbitreze ca pana atunci, il va da afara din arbitraj!

Din pacate, dupa pauza, Comanescu a eliminat doi oameni ai Otopeniului si a prelungit partida cu 3 minute in plus fata de cele 5 aratate de la margine!

Din pacate, la pauza meciului, domnul Siman l-a amenintat pe arbitrul central, de fata cu toata lumea, ca este ultimul lui meci in fotbal, iar acum vad ca mi-au eliminat un jucator si au dat penalti impotriva nostra. Pana la urma a ratat Ferfelea… I-am spus domnului observator sa noteze exact ceea ce a spus domnul Siman. Arbitrul, probabil, s-a pierdut cu firea si pe langa acel penalti, care nu stiu daca a fost, ne-a mai dat si doi oameni afara! Si meciul a fost prelungit cu 8 minute, desi de la margine s-a aratat 5 minute! Din bun simt, l-am lasat sa se duca la vestiare in pauza, crezand ca se duce la jucatorii sai, dar el s-a repezit la arbitru, amemintandu-l in fel si chip. I-am spus arbitrului, dupa meci, ca daca s-a speriat in felul asta, la un meci din Liga 2,va fi vai si amar de el atunci cand se duce in Liga I!

Sportul, daca isi aduce 3-4 jucatori mai valorosi, pot face fata fara probleme in Liga I!”, a declarat oficialul, in emisiunea „Fotbal la matineu„.