VIDEO / Super Golazzo reusit in campionatul Rusiei! A sutat din apropierea centrului terenului, iar balonul s-a oprit chiar in vinclu!

In urma cu doua etape, in campionatul Rusiei, pe stadionul celor de la Kuban Krasnodar, fosta echipa a lui Dan Petrescu, s-a inscris unul dintre cele mai spectaculoase goluri ale lunii trecute, acesta concurand fara probleme pentru cel mai frumos gol din campionatul rus si de ce nu din Europa!

In minutul 36 al confruntarii dintre Kuban si Terek, la scorul de 1-0, fundasul oaspetilor, cehul Martin Jiranek a prins o torpila din apropierea centrului terenului, balonul oprindu-se fix in vinclul portii aparate de poratrul Belenov!

Pana la urma, Kuban a invins cu 2-1, golul decisiv fiind inscris in minutul 83. Fosta echipa a „Bursucului” ocupa in acest moment locul 6 in prima liga rusa, in timp ce Terek, sta mult mai bine, locul trei!