Rezultate – Liga Campionilor / Etapa a III-a. Juve n-a reusit sa treaca de Nordsjelland, Sahtior a batut Chelsea, Barcelona invinge in minutele de prelungiri!

Prima jumatate a meciurilor din etapa a treia a fazei grupelor Ligii Campionilor a rezervat cateva surprize de proportii. Pe langa revenirea lui Manchester United in fata Bragai, dupa ce a fost condusa cu 0-2, Juventus a fost la un pas de o rusine istorica. Italienii au reuşit doar o remiza in fata lui Nordsjaelland, scor 1-1, in timp ce in celalalt meci al grupei, campioana europeana in exercitiu Chelsea Londra s-a predat destur de lejer in fata Sahtiorului lui Mircea Lucescu, scor 1-2!

BATE n-a mai reusit sa invinga inscriind trei goluri, de data asta pierzand acasa, tot la trei goluri, in fata Valenciei, in vreme ce Bayern se impune greu la Lille, scor 1-0.

Ultimul meci despre care vom vorbi este Barcelona – Celtic, unde scotienii erau dati ca victima sigura, insa n-a fost chiar asa! Au condus liderul din Primera, s-au vazut egalati chiar in finalul primei reprize si au pierdut in cele din urma in minutul 4 de prelungiri al partidei!