Giulestenii fac scandal dupa infrangerea din partida cu Dinamo! Acestia acuza arbitrajul lui Cristi Balaj

Rapidistii sunt nemultumiti de prestatia arbitrului Cristi Balaj, din partida cu Dinamo. Presedintele giulestenilor, Constantin Zotta a declarat ca acestia vor depune un memoriu impotriva „centralului”, care a luat cateva decizii gresite care au influentat rezultatul in opinia acestora.

Avem mai multe lucruri sa ii reprosam lui Balaj, ii vom face raport. Cred ca la golul primit in minutul 45 a fost fault in atac, Pecanha a fost blocat sa intervina. Apoi, in minutul 80 mi s-a parut penalty la Ilijoski. Un fundas de-al lui Dinamo s-a urcat pe el si l-a tinut cu amandoua mainile.

Eu nu spun ca am jucat senzational si ca Balaj a facut cine stie ce, dar, daca la fazele astea gandea altfel, altul era rezultatul. Sa vedem acum ce masuri va lua Alexandru Deaconu, daca se dovedeste ca am dreptate„, a declarat Constantinn Zotta, conform DigiSport.

Rapid a pierdut meciul cu Dinamo, de pe National Arena, cu scorul de 1-2. Pentru dinamovisti, Alexe a reusit o dubla, in timp ce pentru giulesteni a marcat Pancu