VIDEO / Ploaie de goluri pe El Riazor! Catalanii revin la diferenta de 8 puncte fata de Real

Messi & Co au oferit o noua partida de poveste in La Liga, de data asta intr-un duel cu Deportivo la Coruna in care s-a marcat de noua ori! A fost 5-4 pentru catalani acestia revenind in fruntea clasamentului la 8 puncte fata de rivala Real si la trei fata de cealalta echipa din Madrid, Atletico, care va juca duminica seara, in deplasare, cu Sociedad.

Jordi Alba a deschis scorul in minutul 2, Tello a marcat pentru 2-0 peste numai 6 minute, iar peste alte 10 minute, Barcelona avea sa conduca cu 3-0, dupa o bijuterie a lui Messi.

In nici 20 de minute, Depor a revenit datorita lui Pizzi, care a redus din handicap dupa ce a transformat un penalti contestat de barcelonezi si Bergantinos cu largul concurs al lui Valdez. Pana in pauza Messi a reusit dubla in minutul 43. De-a dreptul fabulos a fost faptul ca Fabregas a fost coautor la trei dintre cele patru goluri marcate de catalani!

La reluare, Pizzi a reusit si el dubla, executandu-l pe Valdez cu o super lovitura libera din afara careului chiar in vinclu! Peste numai doua minute, Mascherano a fost eliminat pentru cumul de cartonase! Ramasa in 10 oameni, Barcelona nu s-a retras si a continuat sa atace. Messi a lovit bara, insa si-a luat revansa in minutul 77, cand a reusit al treilea gol al sau in acest meci dribland in calea sa tot ce a prins si inscriind in stilul caracteristic. Jordi Alba si-a anulat meritele de la primul gol si a inchis tabela, cu un autogol de toata frumusetea!

Catalanii n-au mai primit patru goluri in Primera Division de 3 ani, atunci cand au fost invinsi cu 4-3 de Atletico Madrid.

Deportivo La Coruna 4-5 Barcelona de goalsarena2012