VIDEO / Inainte de meciul cu CFR, de marti, din grupele Ligii Campionilor, Galatasaray se chinuie in campionatul intern sa-si pastreze pozitia de lider. Orduspor, la un pas de a deveni noul lider in Turcia! Vezi ultima „isprava” reusita de elevii lui Terim

CFR Cluj incerca sa-si salveze sezonul dezastruos din Liga I cu o prezenta cat mai buna in grupele Ligii Campionilor. Marti joaca pe terenul celor de la Galatasaray, insa echipa lui Fatih Terim nu are nici ea un parcurs bun in campionat, dar se zbate sa nu piarda locul 1 in superliga turca!

Galata s-a deplasat in Ankara unde a intalnit formatia Genglerbirligi, echipa clasata pe locul trei in clasament! S-a terminat 3-3, dupa un meci cu multe rasturnari de situatie!

Azofeifa a deschis scorul pentru Genglerbirligi in minutul 26. In doar 4 minute, Bulut si Elmander au intors rezultatul iar Galata avea 2-1 in minutul 58! In minutul 67, tabela arata scorul 3-2 pentru gazde! Demir si Durmaz si-au readus echipa in avantaj!

Hakan Balta a reusit sa egaleze in minutul 86 iar Galata are 2 puncte peste adversarul din aceasta seara, dar si peste Orduspor, schipa care daca va invinge sambata, va deveni noul lider al Turciei!

Echipa lui Bogdan Stancu joaca acasa cu echipa de pe ultimul loc, Elazigspor, echipa care nu a reusit sa castige pana acum in cele 7 etape!