FINAL – Etapa a 12-a / Ceahlaul Piatra Neamt – Gaz Metan Medias 2-1. Unii au jucat, altii au marcat! Eric, la primul gol pentru medieseni de la revenire, n-a putut salva echipa de la infrangere!

Vineri seara, de la ora 19:00, pe stadionul „Ceahlaul” echipa din localitate a primit vizita mediesenilor de la Gaz Metan, partida ce conta pentru etapa a 12-a. Elevii antrenati de Costel Enache, eliminat in prima repriza, au invins, scor 2-1, insa in ciuda celor doua goluri marcate nu au arat fotbal mai deloc.

Ichim a descis scorul la prima faza de atac, pentru ca Eric sa egaleze dupa 10 minute scurse din repriza secunda. Dupa nici patru minute, un penalti just acordat pentru nemteni il face pe Golubovic golgheterul echipei, inscriind din penalti al cincilea gol pentru echipa sa.

In clasament, Ceahlaul o depaseste pe Gaz Metan avand un punct mai mult, 14 fata de 13 ale mediesenilor

FINAL

’90 Scapa pe contraatac moldovenii, iar Golubovic reia cu capul pe langa

’83 Bud patrunde in stanga, se centreaza in fata portii, insa din nou Miron iese spectaculos si respinge!

’82 Mediesenii ataca din minut in minut, insa balonul nu mai vrea sa intre in poarta norocosului Miron

’81 BARA GAZ METAN! Corner al mediesenilor de pe dreapta, Miron iese gresit pe centrare, iar mingea este trimisa cu pamantul in transversala de Astafei si pana la urma Miron retine

’78 OCAZIE GAZ METAN! Eric patrunde in dribling, ajunge la marginea careului, suteaza pe sus, insa balonul este deviat peste bara de Monroy.

’76 Iese Ciprian Petre si intra Cristi Bud

’72 Stana vede si galbenul

’71 Lukanovic reia cu capul pe langa poarta o centrare de pe stanga

’70 Barna vede galbenulpentru hent

’65 Iese Trtovac si intra Mugurel Ciuca

’64 Iese Constantinescu, intra Lukanovic.

’58 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL CEAHLAUL! Golubovic executa cu mult calm in stanga jos si duce Ceahlaul din nou in avantaj.

’57 Martinovic atinge mingea cu mana in careu si se acorda penalti pentru Ceahlaul.

’57 Intra si Tolimir in locul lui Achim.

’55 Badescu intra in locul lui Velici la gazde.

’54 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL GAZ METAN! Eric centreaza pe interior, cu efect, mingea cade in careu si Miron este pacalit de traiectorie!

’51 OCAZIE GAZ METAN! Bawab patrunde vijelios in careu, ajunge in pozitie de unu la unu cu portarul, dar Miron blocheaza sutul.

’50 Tahar primeste galbenul

’49 Constantinescu centreaza in fata portii in loc sa suteze din pozitie buna si defensiva Gazului respinge greu in corner, fundasii fiind la un pas de autogol

’46 Inceputul reprizei secunde

PAUZA

’44 Buzean respinge foarte bine cu capul din fata lui Velic, care aparuse amenintator langa bara pentru a relua in poarta.

‘ 42 In ciuda golului marcat, nemtenii nu au aratat mai nimic, repriza fiind la discretia mediesenilor!

’39 Eric centreaza la coltul lung, din lovitura libera, iar Astafei suteaza peste poarta. Se fluiera ofside…

INFO: Probabil pemntru proteste, antrenorul Ceahlaului, Costel Enache este trimis in tribune!

’33 OCAZIE GAZ METAN! O greseala a lui Achim, care a pasat gresit cu calcaiul, il lasa pe Astafei singur cu Miron, portarul blocheaza, iar lobul lui Ciprian Petre este scos cu capul de un fundas.

’30 Eric isi demonstreaza clasa, ajunge in dribling in marginea careului, insa alege sa suteze, slab pe langa poarta

’27 Golubovic este avertizat.

’24 OCAZIE GAZ METAN! Eric trage mult peste poarta din interiorul careului, nemarcat!

’20 OCAZIE GAZ METAN! Eric il lanseaza pe Bawab, patrunde singur in careul,  dar Miron iese si reuseste sa respinga in corner .

‘9 Moldovenii au o noua sansa de a marca dupa un corner batut bine, pe jos, la coltul scurt. Mingea este deviata in plasa laterala de Frasinescu si se da corner.

‘8 Markovic vede galben pentru un fault la Constantinescu

‘4 GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL CEAHLAUL! Ichim deschide scorul cu o lovitura de cap dupa un corner al nemtenilor de pe stanga.