VIDEO / Germania a avut 4-0 in minutul 56, insa pana la final s-a vazut egalata de Suedia, scor 4-4! Zlatan a inscris din nou printr-o super executie!

Meciul dintre Germania si Suedia, pe Olympiastadion din Berlin, in grupa C a preliminariilor Campionatului Mondial din 2014, a intrat in istoria fotbalului! In minutul 60, Germania conducea cu 4-0, dar scorul final a fost 4-4, cu golul egalizator marcat in prelungiri!

Nemtii au inceput in forta si pana in pauza aveau deja 3-0. Klose, in min.8, min.15 si Mertesacker, in min.39 au marcat golurile reprizei.

Dupa pauza, Ozil a facut 4-0 in min.56, insa ce-a urmat a fost insa fabulos! Mai intai, Ibrahimovic a marcat in minutul 62, imediat urmat de Lustig, in minutul 64 si nici prin cap nu le trecea nemtilor ca ar putea sa mai primeasca alte doua goluri, dar s-a intamplat!

Atacantul Galatei, Elmander a punctat in minutul 76, pentru ca Elm sa egaleze in minutul 90+3, intr-un final de infarct!