VIDEO / Dupa 6 ani de invincibilitate in 25 de partide pe teren propriu, „Furia Roja” da semne de slabiciune! Franta „smulge” un punct in prelungiri!

Spania si Franta si-au disputat suprematia in grupa I de calificare la Mondialul din 2014. Din pacate pentru „furia roja”, alactuita dintr-un mixt de jucatori madrileni si catalani, aceasta nu a mai repetat scorul din sferturile CE din Polonia si Ucraina (nr: 2-0) si a terminat la egalitate, scor 1-1, golul francezilor venit la ultima faza de joc!

Sergio Ramos a deschis scorul pe Santiago Bernabeu, asta dupa ce fundasul Realului a nimerit mai intai bara, dar apoi a fost pe faza la recentrarea lui Pedro. Benzema i-a dat emotii lui Casillas cu un sut de la distanta, pentru ca lui Menez sa-i fie anulat un gol pe nedrept pe motiv de offside. Pana la pauza, Fabregas putea mari diferenta, insa mijlocasul Barcelonei a ratat cu seninatate penalty-ul obtinut de Pedro. In finalul reprizei, Lloris a făcut minuni parand suturile lui Xavi si Pedro!

Dupa pauza, echipa lui Didier Deschamps a fost mult mai prezenta in atac, cu Ribery si Benzema intrecandu-se in ratari. Atacantul Realului s-a accidentat spre final de meci si a fost schimbat cu Giroud, care avea sa fie decisiv pana la urma. Atacantul „tunarilor” a punctat in al 4-lea minut al prelungirilor, cu capul, la centrarea lui Ribery, iar Spania si Franta conduc grupa, ambele cu cate 10 puncte!