Gabi Torje, la al doilea gol consecutiv in La Liga! Scenariu perfect identic ca in etapa trecuta: romanul a scos un penalti si a marcat cateva minute mai tarziu!

Etapa si golul pentru Gabi Torje, care traverseaza o perioada foarte buna la Granada! Mijlocasul roman a contribuit decisiv la succesul obtinut de Granada, in deplasarea de la Mallorca, scor 2-1, asta dupa ce cu o etapa in urma contribuise si la victoria in fata lui Celta Vigo cu acelasi scor si in acelasi fel!

Ca si in meciul cu Celta, Granada a deschis scorul prin marocanul El-Arabi, in minutul 65, dupa un penalty scos de Torje. Zece minute mai tarziu, fostul jucator al lui Dinamo a marcat golul de 2-0, iar Granada a plecat cu trei puncte de la Mallorca. Reusita lui Hemed, din minutul 86, nu a mai contat.

Conform celor de la Marca.com, Torje ar fi fost faultat de Nsue in afara careului. Jucatorii de la Mallorca au contestat decizia arbitrului, considerand ca fotbalistul roman nu a fost faultat.

Gabriel Torje a jucat până în minutul 84 pentru Granada

In urma acestui rezultat, Granada urca in clasament pana pe locul 15 cu 8 puncte.