Gigi Becali, scandalizat de penalty-ul acordat lui FC Vaslui in partida cu Astra: „Arbitrul si-a batut joc. Eu il strangeam de gat!”

Gigi Becali a comentat pe marginea scorului final al partidei dintre Astra si FC Vaslui, scor 1-1. Remiza este una nemeritata pentru echipa moldava in opinia patronului stelist care spune penalty-ul din care a fost inscris golul egalizator a fost facut cadou de centralul Balaci.

Dupa ce au fost condusi mai bine de o ora. „galbeni-verzii” au reusit sa marcheze pentru 1-1, in al patrulea minut de prelungiri al partidei, prin Dacian Vatca, din penalty. Reluarile au demonstrat ca centralul a luat o decizie hazardata, la fel ca si cartonasul galben acordat lui Andrei Muresan, considerat responsabil pentru hent in propriul careu.

„Eu nu mai ziceam nimic de joc, a fost hotie pe fata. Se terminase meciul si aveau 3 puncte in buzunar. Dar a inventat arbitrul un penalty.

Mie nu-mi place cind o echipa e furata in asa hal. Ma pun in locul aluia furat. Mie imi convine egalul de la Astra – Vaslui. Astra e o echipa bunicica. Dar aici e vorba de 11 metri inventat, nu poti sta imun la asa ceva, ca ti se poate intimpla si tie asa ceva.

Arbitrul si-a batut joc. Eu il strang de gat daca imi face asa ceva”,  a declarat Gigi Becali, la sport.ro.