Ariel Jacobs: „Steaua nu ne-a pus mari probleme avand o singura ocazie importanta!”

Antrenorul belgian al echipei FC Copenhaga, Ariel Jacobs a declarat dupa infrangerea suferita in fata SteLEI, scor 0-1, din grupa E a Ligii Europa, ca formatia „ros-albastra” a avut o singura ocazie importanta si nu a creat mari probleme elevilor sai, insa tineretea si lipsa de experienta a jucatorilor danezi si-a spus cuvantul pe final, atunci cand publicul a pus cea mai mare presiune pe adversar…

Normal ca am o senzatie neplacuta. Consider ca Steaua a avut o singura ocazie importanta, in rest nu a pus mari probleme echipei mele si nu cred ca putea sa marcheze.

In prima repriza am obsevat ca jucatorii mei au pierdut multe baloane sub presiunea creata de public. Dar e vorba de jucatori tineri si maturitatea vine odata cu timpul. in prima parte am avut doua-trei ocazii de a marca, dar pe parcursul unui meci se intampla ca una din echipe sa marcheze si cu cat se apropie finalul e mai greu sa egalezi.  Molde a aratat ca grupa ramane deschisa. Nimeni nu se gandea ca dupa doua etape Stuttgart sa ocupe ultimul loc. Va fi o lupta stransa pana la final„, a spus fostul tehnician al celor de la Anderlecht, Ariel Jacobs

Postat în Liga Europa

1. Mihai spune:

Asi spune eu una dar este un loc public! Au venit oamenii sa traga de timp chiar din prima repriza, s-au aparat pe doua linii si nu au contat absolut de loc in atac, astfel golul nostru norocos sau nu este meritat, pe fundalul unui atac permanent. Noi am jucat tare prost prima repriza, si asta cred ca se datoreaza faptului ca multi au spus ca astia de la Copenhaga ar fii favoriti in aceasta grupa, nimic mai gresit, dupa cum arata chiar si clasamentul consider Steaua favorita acestei grupe! Daca trupa lui Reghe are liniste si aparae vreun conflict echipa asta este foarte puternica, mai este nevoie doar de ceva timp pentru ca relatiile de joc sa ajunga la un nivel foarte bun.