Ioan Andone: „Dupa ce l-am pierdut de Sougou nu am mai contat in atac! Ambele goluri le-am primit in urma unor greseli in aparare”

Antrenorul CFR-ului, Ioan Andone a recunoscut valoarea lui Manchester United, insa admite ca daca atacantul Sougou nu s-ar fi accidentat, inainte de pauza, campioana Ligii I ar fi pus mult mai multe probleme vicecampioanei din Premier League.

„Falcosul” este de parere ca ambele goluri primite s-au marcat in urma unor greseli in aparare…

Golurile lor au fost date pe greselile noastre. Ne-au dominat, sunt o echipa buna, au fost mai proaspeti, dar nu am stiut sa gestionam momentul. CFR nu s-a retras, dar a iesit Sougou si nu am mai avut forta. S-au facut greseli, i-am spus lui Rada la final unde a gresit„, a declarat Ioan Andone pentru TVR.

Fundasul Ionut Rada, scos „tap ispasitor” de catre Andone la golul secund al englezilor, a recunoscut ca a fost mustruluit de tehnician si admite ca daca la pauza CFR-ul intra in avantaj, altfel arata rezultatul la final.

Chiar speram la un rezultat pozitiv. Manchester a pus presiune si usor-usor am inceput sa gresim. Ne-au impins in careu si acolo orice mica greseala te costa. Nea Ando mi-a reprosat pozitionarea de la golul 2, dar cred ca daca intram cu 1-0 aveam sansa unui rezultat mare. Au demonstrat ca si ei pot marca cu noroc…„, a declarat Ionut Rada, la finalul meciului.