VIDEO / Gabi Torje, la primul gol in Primera! Romanul a scos si un penalti in victoria Granadei in fata lui Celta Vigo!

Romanul Gabriel Torje a marcat primul sau gol pentru Granada, in etapa a VI-a din La Liga. Folosit titular de antrenorul Juan Antonio Anquela, Torje a ajut un start excpetional de meci contra celor de la Celta Vigo scotand un penalti si marcand cateva minute mai tarziu!

Mai intai, in minutul 10, lansat excelent in adancime de Arabi, a fost faultat clar in careu de Bellvis. Siqueira a marcat, fara emotii si un stadion intreg era in delir. Sapte minute mai tarziu, rolurile s-au inversat. Siqueira l-a driblat pe Hugo Mallo, pe flancul stang, dupa care i-a pasat in careul mic lui Torje, care a indeplinit o simpla formalitate punand latul in fata portii!

Torje a fost inlocuit in minutul 61 cu Juanma Ortiz, la scorul de 2-1 pentru Granada, golul celor de la Vigo fiind marcat de Aspas, in minutul 20.

Granada ocupa locul 16 in Primera, cu 5 puncte, unul mai putin fata de Celta Vigo, care este clasata pe pozitia a 13-a.