Serie A / Milan se impiedica din nou, Juventus continua sa defileze. Vezi programul de duminica!

Etapa a sasea din Serie A a debutat sambata, cu meciul Parma – Milan. Desi antrenorul „diavolilor”, Massimiliano Allegri a spus ca principala cale catre varful clasamentului este primirea a cat mai putine goluri, echipa sa nu a reusit sa isi pastreze poarta neatinsa si a remizat, scor 1-1, pe „Ennio Tardini”.

Dupa 0-0 la pauza, milanezii au deschis scorul prin Stephan El Shaarawy (’50). 16 minute mai tarziu, oaspetii s-au vazut egalati, prin golul lui Galloppa. Bojan Krkic a trecut pe langa golul victoriei „rossonerre”, trimitand in bara. Milan ramane pe locul al 10-lea in clasament, cu doar sapte puncte dupa sase etape.

Campioana din sezonul trecut, Juventus Torino a castigat cu un categoric 4-1 in fata celor de la AS Roma si continua o serie incredibila de meciuri fara infrangere. Pentru „Batrana Doamna” au punctat andrea Pirlo (’11), Arturo Vidal (’16 – penalty), Matri (’19) si Giovinco (90), in timp ce pentru gruparea capitolina a inscris Osvaldo (’69 – penalty).