FINAL – Etapa a X-a / Rapid Bucuresti – Viitorul Constanta 2-1. Grigore l-a salvat pe Sabau!

Duminica, de la ora 19:00, stadionul „Giulesti – Valentin Stanescu” gazduieste meciul dintre Rapid Bucuresti si nou promovata Viitorul Constanta, din cadrul etapei a X-a a Ligii I. Ramaneti pe site-ul Sport Total FM, pentru a urmari LIVE desfasurarea partidei, in format text!

Inaintea acestei intalniri, giulestenii – antrenati de Ioan Ovidiu Sabau – ocupa locul al zecelea in clasament, cu 12 puncte (golaveraj 10-9), la egalitate cu FC Brasov, si Gaz Metan Medias si sunt obligati sa castige, pentru a mai sterge din dezamagirea infrangerii suferite pe terenul Stelei, in etapa precedenta, pentru ca victoria cu 6-0 inregistrata in Cupa Romaniei, contra Olimpiei Satu Mare, nu a fost de ajuns. De partea cealalta, constantenii – sub comanda lui Catalin Anghel – se afla pe pozitia a 12-a, cu un punct mai putin (golaveraj 11-9).

Meciul va fi televizat de canalul „Digi Sport” si va putea fi urmarit, in format LIVE-text, pe www.sptfm.ro.

CLICK AICI PENTRU  A REINCARCA PAGINA!

Final de meci! Rapidul invinge cu 2-1, iar Sabau isi pastreaza functia!

91′ Goga suteaza bine din lovitura libera, dar Vatca reuseste sa respinga in corner.

87′ Ionut Vana intra in locul lui Vastag.

85′ GOOOOOOOOOOOL Rapid! Grigore isi readuce echipa in avantaj, inscriind cu capul in urma unei centrari de pe stanga.

83′ Larie suteaza peste poarta din lovitura libera.

79′ Wallace primeste „galben” pentru simulare.

78′ Ilijoski suteaza peste poarta, in urma unui atac extrem de periculos al gazdelor.

74′ GOOOOOOOOL Viitorul! Bejan reia in plasa dupa o cnetrare venita din corner si restabileste egalitatea.

73′ Cristian Gavra il inlocuieste pe Iancu.

70′ Alibec este servit de Chitu in careul advers, dar intarzie momentul sutului si Pecanha prinde balonul.

69′ Tosca iese, intra Herea.

60′ Pecanha recupereaza mingea si isi trimite formatia pe contraatac.

56′ Rapidistii bat un corner de pe partea stanga, dar atacul se stinge repede.

56′ Ilijoski il inlocuieste pe Alex Ionita.

53′ Alexandru Coman este avertizat pentru un hent comis deliberat.

49′ Wallace este in offside.

46′ Se reia meciul.

45′ PAUZA

45′ Dica centreaza din corner de pe stanga, iar Mladen reia spre poarta, insa fara precizie.

45′ Alibes suteza de pe partea stanga, dar trimite mingea in plasa laterala.

35′ Bozovic este avertizat.

35′ Bozovic se resimte dupa un duel cu Mladen. Medicii itnra pe teren pentru a-i acorda ingrijiri.

29′ GOOOOOOOOOOOOOOL Rapid! Ionita deschide scorul cu o lovitura de cap din fata portii, dupa o centrare venita de pe stanga.

28′ Ratare mare pentru Ionita!  Bozovic paseaza ideal in fata portii, dar atacantul rapidist  trimite pe mijloc, de unde Vatca retine cu usurinta.

22′ Ocazie mare pentru Rapid! Grigore reia putin pe langa poarta o centrare venita de pe stanga.

19′ Ionita se aventureaza catre poarta adversa, dar este blocat de Onicas.

12′ Meci extrem de monoton pana in prezent, rapidistii aratand putin mai multa agresivitate in ofesniva.

6′ Ionita patrunde in careu si suteaza direct in blocaj.

5′ Pecanha respinge o centrare trimisa de Tosca in fata portii lui Rapid.

1′ A inceput meciul.

Rapid: Pecanha – Walace Da Silva, Oros, Glauber, Bozovic – N. Grigore, Codrea, Al. Coman – Teixeira – Al. Ionita, Goga;

Viitorul: Vatca –  Mladen, Larie, Bejan, Tosca – Onicaş, Lazar – Iancu, Dica, Chitu – Alibec.

Sursa foto: „news.portal-start.com”