FINAL – Etapa a X-a / CSMS Iasi – CS Turnu Severin 1-0. Moldovenii sparg gheata la goluri, dar si la victorii!

CSMS Iasi se impune pentru prima data in Liga 1, intr-un „derby” al echipelor codase, ambele formatii avand zero victorii inainte de inceperea meciului.

Partida a fost una extrem de incrancenata, insa nu fotbalul a fost cel care a avut de castigat, evenimentele din teren fiind mai degraba legate de faulturi si cartonasele galbene corespunzatoare.

Golul „eliberator” pentru ieseni „a picat” dupa incheierea timpului regulamentar de joc. Culmea ironiei a facut ca marcatorul golui, Petrovic, sa fie eliminat la cateva secunde dupa modificarea tabelei de macaj.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

94′ FINAL

92′ Petrovic vede si al doilea galben pentru proteste si este eliminat!

92′ Marcatorul golului, vede cartoansul galben pentru ca si-a scos tricoul imediat dupa reusita sa.

91′ GOOOOOOOOOOOOOOOL CSMS Iasi! Petrovic deschide scorul in primul minut de prelungiri, dupa o pasa venita de la Herghelegiu.

82′ Semenenko ii ia locul in teren lui Jovanovic.

79′ Buleica il inlocuiste pe Olah.

72′ Olah suteaza periculos, dar Irimia retine.

71′ Dragalina il inlocuieste pe Joel Thomas.

68′ Balau este avertizat dupa un fault la Pataulea.

66′ Zaharia vede si el cartonasul galben.

63′ Mitrea vede cartonasul galben.

60′ Onofras este inlocuit de Ciucur.

54′ Vancea suteaza perfect spre poarta adversa, dar Irimia scoate in extremis de sub transversala.

46′ Alexandru ‭Iordan l-a inlocuit la pauza pelui Marinescu.

45′ PAUZA

42′ Zaharia suteaza de la marginea careului, dar trimite balonul peste poarta.

35′ Vladu este avertizat.

34′ Marinescu respinge cu dificultate reluarea cu capul a lui Vladu.

19′ Mitic simulteaza si vede de asemenea cartonasul galben.

17′ Jovanovic vede cartonasul galben.

10′ Meciul nu are stralucire deloc dupa minute bune de la fluierul de start.

6′ Vancea ramane singur cu portarul advers, insa suteaza defectuos pe deasupra portii.

3′ Moldovenii bat inca de la inceputul meciului trei cornere consecutive, dar nu reusesc sa deschida scorul.

1′ A inceput meciul.

Iasi: Irimia – Jovanovic, Tincu, Avramia, Mitrea – Onofras, Straton, Petrovic, Vladu – Herghelegiu, Patulea;

Turnu Severin: Marinescu – Mitic, Dandea, Balau, Giurgiu – Vancea, Golic, Olah, Zaharia – Thomas, Moutinho;

Sursa foto: „ProSport”