VIDEO / Ibrahimovic vs Mutu 7-0! Starul celor de PSG a marcat o dubla in deplasarea de la Bastia!

Paris Saint Germain a bifat a treia victorie consecutiva in Ligue 1, dupa ce s-a impus cu 4-0 in deplasarea de la Bastia. Superstarul suedaz, Zlatan Ibrahimovic a fost din nou fenomenal, atacantul reusind o dubla ajungand la cota 7 in actuala stagiune!

Parizienii au inceput furtunos partida, deschizand scorul inca din minutul 6, printr-un gol marcat de Jeremy Menez din pasa lui Zlatan.

Cu putin inainte de pauza, suedezul a marit diferenta, inscriind pentru 2-0. Blaise Matuidi a punctat si el in minutul 72 al partidei, tabela fiind inchisa de acelasi Ibrahimovic in finalul meciului.

Dupa aceasta victorie, PSG se afla pe locul trei al clasamentului provizoriu, cu 12 puncte, in timp ce Bastia ramane pe pozitia a 13-a, cu 6 puncte.

Vezi aici toate cele patru goluri plus un mini interviu al suedezului!