VIDEO / Liga Campionilor, Grupa F – Bayern invinge Valencia mult mai lejer decat o arata scorul. In Franta, BATE Borisov a spulberat-o pe Lille! Vezi golurile de pe ambele stadioane!

Intr-unul dintre meciurile tari din prima etapa a grupelor Ligii Campionilor, Bayern Munchen a aratat ca a uitat deja de finala pierduta pe teren propriu cu Chelsea, in sezonul trecut si s-a impus in fata Valenciei fara sa se intrebuinteze prea mult.

Bavarezii au deschis scorul in prima repriza prin Bastian Schweinsteiger. Spaniolii au avut in portarul Diego Alves un om de baza, insa acesta n-a mai putut face nimic in ultimul sfert de ora, atunci cand Kross a resuit sa-l invinga dupa 3-4 incercari de-a lungul meciului. „Lilecii” au reusit golul de onoare in prelungiri prin Nelson Valdez. La ultima faza a meciului, bavarezii puteau sa-si refaca diferenta de doua goluri, insa Manzukic a ratat un penalti just acordat

In celalalt meci al grupei F, Lille a primit o replica neasteptata din partea bielorusilor de la BATE Borisov, acestia impunandu-se in Franta, scor 1-3, golurile oaspetilor fiind iscrise in prima repriza!

Aleksandr Voldoko, Vitali Rodionov si Olekhnovich au stabilit scorul pauzaei, pentru ca Chedjou sa inscrie golul gazdelor in repriza secunda si atat!