VIDEO / Liga Campionilor, Grupa E – Golul serii vine de la noua senzatie a lui Chelsea, Oscar! Sahtiorul lui Nea Mircea, victorie in fata lui Nordsjælland. Vezi golurile de pe Stamford Bridge!

Meciul serii de miercuri, in Liga Campionilor, s-a disputat pe Stamford Bridge, acolo unde detinatoarea trofeului, Chelsea Londra a primit vizita campioanei Italiei, Juventus Torino, revenita in Europa dupa o pauza de trei ani!

Partida a avut patru goluri, trei in prima repriza,unul mai frumos decat celalalt. Oscar, brazilianul adus in aceasta vara de Roman Abramovich, l-a facut fericit pe magnatul rus reusind o „dubla” de zile mari, insa golul al doilea va concura pentru cea mai frumoasa reusita din acest sezon!

Pentru italieni, Vidal a redus din diferenta pana in pauza, pentru ca Quagliarella sa aduca egalarea cu un sfert de ora inainte de final!

In celalat meci al grupei, Shatiorul lui Mircea Lucescu a obtinut victoria in fata lui Nordsjælland, pe Donbass Arena, scor 2-0. Golurile ucrainienilor au fost reusite de Mikhtarian, chiar inainte de pauza, pentru ca acelasi Mikhtarian sa realizeze „dubla” cu un sfert de ora inainte de final.