VIDEO / Real Madrid o invinge pe City dupa ce a fost condusa de doua ori in ultimele 5 minute! Vezi in ce fel s-a bucurat Mou la golul decisiv al lui Ronaldo!

Real Madrid a obtinut, marti seara, o victorie dramatica, scor 3-2, in fata campioanei din Premier League, Manchester City, in derbiul serii din Champions League. Golul izbavitor a fost inscris de Ronaldo in ultimul minut de joc.

Desi Realul a aparut pe teren intr-o formula defensiva cu Essien, Khedira si Xabi Alonso, spaniolii au dominat clar prima repriza. Ronaldo, Higuain, Di Maria si Khedira l-au intins serios pe Hart in prima parte, insa goalkeeperul britanic a fost de fiecare data la post, reusind parade de-a dreptul spectaculoase si norocoase!

Repriza secunda a fost una halucinanta si spectaculoasa, mai ales pe finalul ei. Mai intai Manchester City a deschis scorul, contrar cursului jocului, in minutul 68, atunci cand Dzeko a finalizat un contraatac initiat de Tevez si continuat de Yaya Toure. 10 minute mai tarziu Marcelo, dupa doua inceracari care nu si-au atins tinta, restabileste egalitatea cu un sut superb, usor deviat, fara speranta pentru Hart.

Englezii nu s-au lasat si au revenit in avantaj in minutul 82, atunci cand o centrare sutata a lui Kolarov l-a pacalit pe Casillas, balonul fiind usor deviat si de Alonso. Nici bine nu s-a pus mingea la centru si Realul a dat din replica, prin Benzema, cu primul gol din acest sezon, restabilind egalitatea cu un sut plasat, la firul ierbii.

In ultimul minut de joc, Cristiano Ronaldo a luat o actiune pe cont propriu, a intrat in careu pe langa Zabaleta si a sutat din unghi, modest ce-i drept, insa Hart a fost prins pe picior gresit si a gafat!

UCL Highlights Real Madrid 3 – 2 Manchester City de Reb_Ela