EXCLUSIV / Sorin Cartu, impresionat de victoria lui Real in fata lui City: „Mourinho e antrenor, s-a vazut diferenta dintre el si Mancini! Jucatorii aia fac parte din alta lume, desi sunt si ei fotbalisti!”

Sorin Cartu a urmarit partida de marti seara dintre Real Madrid si Manchester City, incheiata cu victoria dramatica a formatiei pregatite de Jose Mourinho, scor 3-2. Tehnicianul roman a remarcat felul in care portughezul de pe banca Realului a pregatit partida, mai ales ca acest meci era decisiv pentru ramanerea acestuia la Madrid, in conditiile in care echipa sta foarte rau in clasament, ultima „isprava” fiind infrangerea de la Sevilla, scor 0-1.

Am vazut un meci aseara, intre Real si City, extraordinar! Cine mai credea ca Realul mai poate sa revina in asemenea mod si sa mai si castige… E vorba si de mentalitatea jucatorilor, care fac parte din alta lume, desi sunt si ei fotbalisti.

Mourinho e antrenor si a dovedit-o, si-a folosit oamenii de incredere, mai ales ca isi juca „scaunul”. S-a vazut ca a fost o diferenta intre el si Mancini. Titularizarea lui Essien, pe Ramos l-a lasat pe banca, toate astea eu tinut si de sansa…

Atatea ratari, cate au avut in prima repriza, nu cred ca vor mai avea vreodata. N-ai voie ca in minutul 90 sa fii depasit atat de usor de Ronaldo, fara sa nu ai un dublaj pe partea lui. Sunt greseli care au aratat ca echipele au avut antrenori de valoare diferita!

Urmeaza un Chelsea – Juventus, dar nu cred ca se va ridica la nivelul pe care l-am vazut pe Bernabeu. Sunt alte echipe, cu alt specific…

Cu Milanul, am pierdut vreo 10 milioane, am mers pe mana lor, dar asta e! Nici macar n-au marcat…„, a declarat Sorin Cartu, in emisiunea „Executii in direct”.