Razvan Lucescu, invins la primul meci oficial la care a stat pe banca lui El Jaish. „Fotbalul ne-a pedepsit”

Tehnicianul roman Razvan Lucescu a debutat cu o infrangere usturatoare intr-un meci oficial pe banca echipei El Jaish, care a pierdut cu 0-2 in fata Umm Salal, formatia care a incheiat sezonul trecut pe penultimul loc in clasament.

Echipa fostului selectioner avea sperante mai in acest sezon. In stagiunea trecuta a fost vicecampioana si odata cu aducerea lui Lucesuc junuior spera sa obtina si titlul. Debutul in noul sezon nu a fost, insa, cel mai fericit. El Jaish a ramas in inferioritate numerica inca din minutul 34, cand Fawaz Al Khater a comis un penalty, iar oaspetii de la Umm Salal au deschis scorul prin Al Assas. Diferenta a fost majorata in minutul 77, cand Bakr a punctat pentru 0-2.

Razvan Lucescu s-a aratat nemultumit de evolutia elevilor sai, mai ales in prima jumatate de ora si a spus ca fotbalul ii pedepseste pe cei care rateaza enorm, asa cum a facut echipa lui, sambata seara.

„Astazi (n.r. sambata, 15 septembrie), fotbalul ne-a pedepsit. Trebuie sa acceptam aceasta infrangere si sa analizam greselile pe care le-am comis. Echipa mea nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor, mai ales in prima jumatate de ora. in plus, am ratat foarte multe ocazii, iar fotbalul pedepseste echipa care isi iroseste ocaziile de gol”, a spus Razvan Lucescu la finalul partidei, dupa cum informeaza „Adevarul”.

Sursa foto: „sport.ro”