FINAL / Amical / Steaua Bucuresti – Ludogorets Razgrad 1-1. „Ros-albastrii” nu au convins in Bulgaria, dar nici nu s-au facut de ras

Steaua a remizat in amicalul cu Ludogorets Razgrad, la capatul unui meci  extrem de echilibrat, dar nu foarte dinamic. Golurile au fost inscrise de Adi Rocha(60′) si Quixada(83′). De remercat evolutia foarte buna a celui de-al treilea portar al Stelei, Cojocaru, care a intrat pe teren in minutul 65′ si s-a opus fabulos in cateva randuri atacurilor adverse tot mai dese pe finalul partidei.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

90′ FINAL

83′ Gol Ludogorets! Quixada inscrie in urma unei centrari din corner.

82′ Cojocaru intervine din nou spectaculos si le interzice golul bulgarilor.

75′ Puskas primeste cartonasul galben.

74′ Cojocaru apara din nou bine!

69′ Cojocarul retine din fata lui Alexandro, la prima interventie a portarului stelist.

65′ Stanca este inlocuit de Cojocaru

63′ Gardos vede cartonasul galben.

60′ Goooool Steaua! Adi Rocha se demarca bine in stanga careului, primeste o pasa la limita offside-ului si il invinge frumos pe portarul bulgar.

59′ Intra Ivanaov si iese Guela.

57′ Mihai Costea suteaza spre poarta, dar Cvorovic era chiar pe directia balonului.

53′ Moti faulteaza si vede cartonasul galben.

50′ Bakalov iese, intra Marcelino

47′ Parvulescu este inlocuit de Puskas.

47′ Parvulescu primeste galben pentru un fault din spate.

46′ Dumitras il inlocuieste pe Gabi Matei.

46′ Se reia meciul.

45′ PAUZA

41′ Costea suteaza pericuos spre poarta adversa, dar Cvorovic este la post.

37′ Matei suteaza in fata portii pentru Mihai Costea, dar atacantul stelist nu ajunge la mingea in timp si portarul lui Ludogorets degajeaza.

35′ Ocazie mare pentru Ludogorets! Szukala nu reuseste sa-l blocheze in pe Alexandrov in fata portii lui Stanca, iar sutul bulgaruluia trece milimetric pe langa poarta lui Stanca.

28′ Latovlevic inchide bine un atac, iar sutul trimis catre poarta lui Stanca este slab si retinut fara nicio problema.

25′ Cartonasu galben  si pentru Tibi Balan pentr un fault la Bakalov.

23′ Stana plonjeaza si apara un sut foarte periculos al bulgarilor.

20′ Szukala faulteaza dur la mijlocul terenului si vede cartonasul galben.

15′ Parvulescu steaza puternic, dar nu prinde cadrul protii adverse.

7′ Bulgarii bat periculos o lovitura libera, dar Steaua scapa fara gol.

1′ A inceput meciul.

STEAUA: Stanca- Matei, Szukala, Gardos, Latovlevici – Chipciu, Prepelita, Balan, Parvulescu – Rocha, Mihai Costea
Antrenor: Laurentiu Reghecampf

LUDOGORETS: Cvorovic – Choco, Barthe, Moti, Junion Caicara – Burgzorg, Ghencev, Bakalov, Alexandrov – Bezjak, Guela