In timp ce elevii lui Piturca se chinuiau in Estonia, Mutu a debutat cu gol pentru noua sa echipa, AC Ajaccio!

Debut spectaculos pentru Adrian Mutu la noua sa echipa, Ajaccio! Fostul capitan al „nationalei” si-a dovedit din nou clasa marcand intr-un amical! Stefan Popescu, celalat roman care evolueaza in Corsica, a evoluat si el in acelasi amical, prestatia sa fiind notata de site-ul clubului drept una „frumoasa”…

In timp ce „nationala” lui Piturca se chinuia in Estonia, in prima repriza a meciului, atacantul roman a reusit sa marcheze dupa doar 55 de minute in amicalul cu Istres (locul cinci in liga a doua franceza), gol care s-a dovedit decisiv, corsicanii invingand cu 1-0. Mutu a fost titular fiind inlocuit in minutul 70…

In urma acestei prestatii „Briliantul” ar putea debuta oficial pentru noua sa echipa in meciul cu Lyon, de duminica viitoare, in etapa a cincea din Ligue 1.