FINAL – Etapa a VII-a / Viitorul Constanta – SC Vaslui 2-2. Celeban aduce un punct nesperat vasluienilor! Viitorul are viitor!

Ziua de duminica s-a incheiat in Liga I cu meciul dintre Viitorul Constanta si SC Vaslui, partida inceputa la ora record, 22:45. Echipa lui Gheorghe hagi nu s-a predat in fata vedetelor lui Sumudica si a reusit sa obtina o remiza, scor 2-2. Iancu a deschis scorul, iar Sanmartean a egalat din penalti. In repriza secunda, Dica isi readuce echipa in avantaj, tot din penalti, iar Celeban a egalat cu doua minute inainte de final!

FINAL

’88 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL VASLUIUL! Celeban egaleaza!

’87 Foarfeca lui Niculae e blocata de fundasii Viitorului, iar la aceeasi faza Niculae trimite pe langa poarta

’76 Sburlea vede galben

’71 Vastag trimite puternic din lovitura libera, de la peste 25 de metri, iar Coman scoate in corner

’65 Iese Antal si intra Varga

’57 Iese N Doye si intra N. Stanciu

’57 Gabi Iancu isi incearca norocul de la distanta, mingea se duce pe langa poarta

’52 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL VIITORUL! Dica il executa pe Comam si isi readuce echipa in avantaj!

’51 Alibec e faultat in careu si este penalti

’49 Dica trimite din voleu in bratele lui Coman

PAUZA

’41 Ocazie Viitorul! Chitu scapa de marcajul lui N’Doye, intra in careu, insa este intampinat de Coman, care respinge sutul pe care scria gol!

’34 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL VASLUI! Sanmartean nu rateaza de la punctul cu var!

’33 Niculae trage din careul mic, Vatca intervine, balonul nu este retinut, iar Vitca intervine din nou, dar prin fault asupra lui Antal si Avram acorda penalti

’31 Alibec suteaza aiurea de la 30 de metri, mult pe langa poarta

’16 Alibec urmareste o pasa, in dreapta, dar Coman iese si respinge

’13 Ndoye trimite pe langa poarta lui Vatca dupa o lovitura libera a vasluienilor.

’10 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLL VICTORIA! Iancu il invinge pe Coman cu un sut pe jos