FINAL – Etapa a VII-a / Concordia Chiajna – Universitatea Cluj 0-2. Dubla lui Paulinho din prima repriza a turnat plumb in ghetele ilfovenilor! „U” deasupra CFR-ului in clasament!

Duminica, de la ora 21:45, Concordia Chiajna a primit vizita echipei Universitatea Cluj, intr-un meci contand pentru etapa a VII-a a Ligii I. Ilfovenii nu au putut spala rusinea din etapa trecuta (3-6 cu Astra) si au pierdut si acum, de data asta neinscriind niciun gol, dar primind doua. Paulinho, fostul jucator al Concordiei, a stabilit scorul final printr-o dubla marcata in trei minute, 27 si 30!

In urma acestui rezultat, „U” Cluj urca pe 6 peste rivala CFR cu 11 puncte, i9n timp ce ilfovenii se zbat deasupra „liniei fierbinti”, cu 8 puncte.

FINAL

’85  A intrat Szilagyi, a iesit Patrascu.

’78 Daniel Stan intra in locul lui Serediuc

’75 Ciupitu intra in locul lui Simion.

’74 Cartonas galben pentru Serediuc in urma unei tineri din spate

’62 Ocazie Concordia! Zuluf centrează in fata portii, insa Popovici nu ajunge pentru a trimite mingea în poarta

’59 Iese Viorel Dinu, intra Roberto Iancu

’50 Patrascu exectuta o lovitura libera, insa balonul se duce putin pe langa poarta lui Lepmets

PAUZA

’40 Vasile Gheorghe trage puternic de la 25 de metri, dar sutul sau este respins in corner

’38 Erico da Sivla vede si el galbenul

’35 In urma unui duel aprig arbitrul acorda cartonas galben pentru Krumov si Paulinho.

’30 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL U CLuj! Paulinho profita de o gafa a lui Lepmets, care respinge in fata un balon dintr-o lovitura libera si face dubla!

’27 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL „U” Cluj! Paulino deschide scorul cu un sut imparabil din careul mic

’24 Alex dos Santos trece de Paraschiv, trece si de Cretu, intra in careu, dar sutul sau trece putin pe langa