FINAL – Etapa a VII-a / CFR Cluj – Petrolul Ploiesti 2-2. Ce Cad(o)u le-a facut ploiestenilor!

Stadionul „Dr. Constantin Radulescu” a gazduit, duminica, de la ora 20:50, meciul dintre CFR Cluj si Petrolul Ploiesti, din cadrul etapei a VII-a a Ligii I. Gazdele nu au reusit sa imvinga nici de aceasta data, dupa ce in ultimul joc disputat acasa, au remizat in fata Iasi-ului cu acelasi scor. 2-2 in urma unui joc destul de ciudat, cu un plus pentru echipa vizitatoare, care ii mai prelungeste zilele antrenorului Rednic pe banca tehnica. Bokila a deschis, scorul, iar Kapetanos a egalat,cele doua goluri fiind singurele ale primei reprize.

In repriza secunda, Cadu a ratat un penalti, pentru ca doua minute mai tarziu sa-si bage singur mingea in proprie poarta! Muresan bate o lovitura libera spre interior, balonul nu este atins de niciun jucator si-l pacaleste pe Hamutovski, acesta avand sa fie si scorul final

FINAL

’88 Ocazie CFR! Sougou este gasit singur in careu dintr-o deviere a unui jucator petrolist, preia si trage puternic la o palma de bara laterala

’83 Hamutovski primeste galben

’78 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL CFR CLUJ! Muresan egaleaza in urma unei centrari in interiorul careului, pacalindu-l pe Hamutovski

’73 Iese L. Marinescu si intra Hoban

’68 Iese Bokila si intra Hamza

’64 Iese Maftei si intra Nicoara

’62 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL PETROLUL! Bokila centreaza in fata portii si Cadu trimite prin alunecare in proprie poarta

’59 Rateaza Cadu, capitanul ardelenilor a ales sa traga tare si pe centru, iar Hamutovski pareaza!

’58 Sougou dribleaza in careu si este faultat de Boudjemaa! Penalti pentru gazde pe care se pregateste sa-l execute Cadu

’53 Bastos primeste o pasa de la Kapetanos, dar trimite peste poarta

’51 Boudjemaa centreaza in fata portii, Bokila rateaza reluarea

’46 Iese Grozav, intrat Alcenat

PAUZA

’45 Grozav trimite peste poarta din lovitura libera

’45 Cadu este avertizat pentru un fault la Bokila.

’42 Muresan suteaza, Hamutovski retine fara probleme

’37 Marinescu il faulteaza din spate pe Sougou si vede galben

’36 Maftei primeste galben

’32 Se executa lovitura de colt, ploiestenii scapa pe contraatac, insa pasa lui Bokila ajunge in bratele lui Felgueiras

’31 Sut splendid al lui „Kape”, insa acum Hamutovski scoate superb in corner

’29 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL CFR CLUJ! Kapetanos egaleaza cu capul, din careul mic, din centrarea lui Ivo Pinto de pe flancul drept.

’25 Bastos executa o lovitura libera, Hamutovski retine

’17 Din nou Bokila primeste o pasa de la Marinescu, scapa singur cu Felgueiras si sutul sau e respins de portar in corner

’16 L. Marinescu trimite peste poarta de la 25 de metri

’12 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL PETROLUL!  Bokila deschide scorul pe contraatac!

’11 Gol anulat ardelenilor! Sougou inscrie,dar se fluiera offside. Decizie cam eronata…

’10 Grozav suteaza puternic de la distanta, Felgueiras scoate superb

‘8 Marinescu trimite direct spre poarta din lovitura libera, mingea ocoleste spatiul portii
‘2 Ocazie Petrolul! Bokila scapa singur cu Felgueiras, iar sutul lobat e deviat de portar in corner