Dan Petrescu si-a iesit din minti pe banca lui Dinamo Moscova, la infrangerea suferita chiar pe teren propriu in fata fostei echipe, Kuban Krasnodar!

La al doilea meci pe banca lui Dinamo Moscova, in campionat, Dan Petrescu a ratat victoria in fata fostei echipe, Kuban Krasnodar, fiind chiar invins!  Moscovitii au pierdut dramatic, scor 1-2, pe teren propriu, iar Dan Petrescu si-a iesit din minti pe marginea terenului…

Dupa o prima repriza pe care a dominat-o in totalitate, echipa lui Petrescu a deschis scorul in minutul 45, printr-un sut din afara careului trimis de Noboa.La 20 de minute de la reluarea jocului, Kuban a egalat prin Fidler.

La faza in urma careia s-a inscris,, Dan Petrescu si-a iesit din minti, pe margine, dupa ce un jucator de-al sau a comis faultul la marginea careului. Petrescu a urlat, a gesticulat nervos, iar apoi a lovit cu piciorul banca de rezerve de mai multe ori. Din lovitura libera, Kuban a egalat!

Ghinionul nu a acolit-o si de aceasta data pentru, iar Dinamo a incasat golul infrangerii la ultima faza a meciului, iar dupa aceasta faza, Petrescu s-a enervat si a plecat la vestiare fara sa maia stepte fluierul final si fara sa mai dea mana cu antrenorul advers…

Dupa acest rezultat, Dinamo Moscova ramane ultima in Rusia, cu 3 puncte acumulate in 7 meciuri.

Dan Petrescu a turbat pe margine inainte ca cei de la Kuban sa egaleze, dupa ce un jucator de-al sau a comis un fault la marginea careului. Petrescu a urlat, a gesticulat nervos, iar apoi a lovit cu piciorul banca de rezerve. Din lovitura libera, Kuban a egalat.

Petrescu s-a rastit apoi la arbitru, iar acesta l-a amenintat ca il elimina

Info: Daniel Niculae nu a fost convocat in lotul lui Kuban, in timp ce Gigel Bucur este rezerva.

Info: Inaintea acestui meci, Kuban este pe locul 8, cu 9 puncte, in timp ce Dinamo Moscova e ultima, cu doar 3 puncte.