FINAL / Etapa a VII-a / Pandurii Tg. Jiu – Rapid Bucuresti 2-0. Gorjenii au aratat de ce nu mai sunt surpriza campionatului. Victorie in fata giulestenilor fara prea mare efort!

Sambata, 1 septembrie, Pandurii au primit vizita Rapidului, intr-un meci care se anunta extrem de incordat. Giulestenii nu au mai reusit jocul bun din repriza secunda in fata CFR-ului si au clacat inexplicabil la Targu Jiu, primind doua goluri la inceputul fiecarei reprize: Voiculet in minutul 4 si Ibej in minutul 59. Gorjenii raman in frunta clasamentului cu 19 puncte, in timp ce rapidistii se afunda in clasament, locul 7, cu 9 puncte si un meci mai putin disputat

FINAL

’93 Pancu este avertizat pentru un fault asupra lui Cristea.

’89 Gorjenii paseaza repetat la mijlocul terenului si in jumatatea adversa. Rapidistii privesc neputinciosi.

’86 Matulevicius intră în locul lui Ibeh

’79 Viera primeste galben pentru un fault la Pancu.

’78 Bozovic urca in viteza, centreaza pentru Stefan Pereira, care lufteaza in marginea careului.

’74 Pavlovic este avertizat.

’73 Pancu reia cu capul din marginea careului, mult pe langa

’69 Pancu a intrat in locul lui Surdu

’64 Boutadjine intra in locul lui Lemnaru

’63 Surdu il vede bine pe Goga, acesta intra in careu, dar sutul sau trece pe lînga poarta.

’61 Surdu primeste cartonas galben.

’59 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL PANDURII! Voiculet patrunde pe partea dreapta, centreaza in careu, de unde Ibeh impinge mingea in poarta goala din doi metri

’55 Maxim centreaza, rapidistii resping in afara careului, de unde Nistor suteaza in forta dar peste poarta.

’54 Glauber scoate mingea in corner la o faza periculoasa a gorjenilor

’51 Figueiredo centreaza din corner la prima bara, iar Viera respinge in corner, gata gata sa=si inscrie un autogol.

’47 Paul Codrea primeste galben pentru un fault din spate.

’46 Mihai Roman este inlocuit cu varful Figueiredo.

PAUZA

’41 Radut vede si el cartonasul galben

’40 Burca primete cartonasul galben.

’37 Centrarea lui Lemnaru este respinsa de Glauber pana la Ungurusan, al carui sut se duce peste poarta.

’28 Grigore paseaza pentru Roman, acesta intra un careu, in dreapta, dar este fluierat in offside.

’24 Suteaza Surdu pe langa poarta

’22 Maxim patrunde frumos pe stanga, dribleaza doi adversari dar suteaza intr-un coechipier aflat in fata portii.