Steaua este in a treia urna valorica la tragerea la sorti a grupelor Ligii Europa. Vezi ce echipe ar putea infrunta!

Steaua a  fost repartizata in a treia urna valorica la tragerea la sorti a grupelor Europa League, astfel ca elevii lui Reghecampf vor avea  de infruntat doua echipe considerate mai puternice in competitia continentala.

Echipa din Ghencea este singura reprezentanta a Romaniei in Liga Europa, dupa ce FC Vaslui si Dinamo au fost eliminate in faza playoff-ului.

Iata cum vor arata cele 4 urne valorice inaintea extragerii ce va avea loc vineri, de la ora 14:00, la Monaco:

URNA 1: Atletico Madrid (Spania), Inter (Italia), Liverpool (Anglia), Lyon (Franta), Marseille (Franta), Sporting Lisabona (Portugalia), PSV (Olanda), Tottenham (Anglia), Leverkusen (Germania), Bordeaux (Franta), Twente (Olanda) si Stuttgart (Germania);

URNA 2: Basel (Elvetia), Harkov (Ucraina), Panathinaikos (Grecia), Bilbao (Spania), Copenhaga (Danemarca), Fenerbahce (Turcia), Rubin (Rusia), Napoli (Italia), Udinese (Italia), Bruges (Belgia), Hapoel Tel-Aviv (Israel) si Hanovra (Germania);

URNA 3: Lazio (Italia), STEAUA, Sparta Praga (Cehia), Rosenborg (Norvegia), Newcastle (Anglia), Young Boys (Elvetia), Levante (Spania), Genk (Belgia), Monchengladbach (Germania), Partizan (Serbia), Plzen (Cehia) si Dnepr (Ucraina);

URNA 4: Helseingborg (Suedia), Maritimo (Portugalia), Rapid Viena (Austria), Academica (Portugalia), Anji (Rusia), Maribor (Slovenia), AIK Stockolm (Suedia), AEL Limassol (Cipru), Molde (Norvegia), Videoton (Ungaria), Shmona (Israel) si Neftchi Baku (Azerbaijan).

Etichetat cu: , , ,
Postat în Liga Europa

Comenteeeezi?!!

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj4795
2FCSB4697
3FC Viitorul3593
4CS U Craiova359-1
5Astra Giurgiu339-1
6CSM Poli Iasi249-13
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti471116
2OSK Sf Gheorghe32118
3FC Botosani32100
4Concordia Chiajna2611-6
5Gaz Metan Medias25102
6FC Voluntari2410-4
7ACS Poli Timisoara2210-5
8Juventus Bucuresti1611-11