Scor astronomic inregistrat in turul IV al Cupei Romaniei intre o echipa din Liga a III-a si una de Liga a II-a! „Imi e rusine sa va spun scorul. Au avut in teren jucatori care abia si-au terminat junioratul!”

Marti s-a disputat turul 4 al Cupa Romaniei. Pe langa Sportul Studentesc, Poli Timisoara, FCM Targu Mures sau Vointa Sibiu, echipe cu nume grele pe prima scena fotbalistica, au jucat si cei de la ACS Berceni cu CS Buftea.

Nimic nu avea sa anunte ceea ce avea sa se intample intre cele doua echipa, un meci dealtfel echilibrat intre o echipa de Liga a III-a si  una de Liga a II-a. Inainte de fluierul de star, casele de pariuri ofereau o cota de 2.40 pentru o victorie a Berceniului, insa ceea ce s-a intamplat in teren a depasit orice imaginatie…

CS Buftea a fost umilita cu un scor astronomic, 31-0, adica un gol primit la 3 minute!!! La pauza, scorul era de „doar” 12-0. Ciochina 9, Mazarache 6, Patrascu 3, Fasie 2, C. Sandu 2, Pivnicieru 2, Beresoae 2, Ionica 2, Banaru 2, plus un autogol au fost marcatorii celor 31 de goluri

Oficialii celor de la CS Buftea a fost ca au aliniat o echipa cu jucatori care abia si-au terminat junioratul, avand varsta cuprinsa între 18-19 ani. Totuşi, fiind echipă de ligă secundă, nimeni nu credea că scorul va lua o asemenea amploare.

Noi ne-am pregatit exemplar pentru un meci cu o echipa de Liga a II-a. Nu este vina noastra ca au desconsiderat competitia. Imi e rusine sa va spun scorul. Au avut in teren jucatori care abia si-au terminat junioratul. Este treaba lor!„, a spus Stefan Stana, presedintele celor de la ACS Berceni pentru GSP.RO.